PRZEGLĄD ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH

Dnia 18 listopada 2018 r. klasa pierwsza wraz z grupą starszaków z przedszkola w Zarębie wzięła udział w 23 Przeglądzie Zespołów Artystycznych organizowanym przez Dom Kultury w Zarębie.

Dzieci wystąpiły w kategorii zespołu wokalno – tanecznego jako jedna z dziesięciu grup.

Mali artyści szkoły i przedszkola zaprezentowali się w tańcu i śpiewie. Swój występ rozpoczęli  polonezem, następnie tańczyli i śpiewali „Marsz pierwszej brygady”, śpiewali  „Warszawo ma” oraz „Serce w plecaku”.

Występ był bardzo udany. Pierwszoklasiści i starszaki zostali wyróżnieni przez komisję. Grupa otrzymała Dyplom wyróżnienia, a każdy z uczestników maskotkę.

****************************************************************************

Konkurs plastyczny

W konkursie plastycznym pt. „Segregujemy mniej płacimy” lub „Nie mieszaj! SEGREGUJ” organizowanym przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu nasza uczennica, Dominika Ziubrak z klasy VII zajęła III miejsce.

****************************************************************************

„Mrówko, ważko, biedronko”

„Mrówko, ważko, biedronko” to XI Konkurs Literacki, który odbył się  17 lutego 2019 r. w Osiedlowym Domu Kultury w Zarębie. Jego celem jest popularyzacja twórczości ks. Jana Twardowskiego i przybliżenie sylwetki  wielkiego poety, księdza i człowieka. W gminnym konkursie wzięło udział 12 recytatorów, z czego 10 z naszej szkoły.

Nasi uczniowie wybrali poezję i prozę, w której autor odnosi się do MAMY, MAMUSI. Perfekcyjnie pamięciowo opanowali recytację fragmentów utworów ks. Jana. Prócz tego zadbali o podkład muzyczny, który uprzyjemnił wysłuchanie recytatorów, a także starannie  przygotowali rekwizyty, które unaoczniły to, co zawierały utwory.

Ekspresja i wzorowa prezentacja zaowocowała wyróżnieniami. Jury dokonało oceny występów uczniowskich i od razu ogłosiło wyniki podczas Wieczoru Wspomnień o Janie od Biedronki. Wyróżniono dyplomami następujących uczniów: Dawida Kilarskiego, Wiktorię Chudzik, Igę Horbacz i Oliwię Adamską. W kategorii klas IV – VI: 2. miejsce przyznano Julii Waszczyk, natomiast 3. - Julii Urydze oraz Filipowi Makioli. W kategorii klas VII i gimnazjum 1. miejsce zajęła Martyna Słoboda, a na drugim miejscu uplasowała się Oliwia Musiał.

******************************************************************************************************

Przegląd Piosenki Maryjnej

Schola "Emmanuel" zajęła II miejsce w Przeglądzie Piosenki Maryjnej, który odbył się w kościele parafialnym w Radostowie.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Grupa młodsza w składzie: Julia Waszczyk, Iga Horbacz, Arnold Hoy i Bartłomiej Drozd zajęła: 1 miejsce w powiecie, 2 miejsce w strefie jeleniogórskiej i 3 miejsce w województwie dolnośląskim.

Grupa starsza w składzie: Martyna Słoboda, Julia Kowalczyk i Michał Koszela zajęła: 1 miejsce w powiecie, 1 miejsce w strefie jeleniogórskiej i  4 miejsce w województwie.