13 września 2016 15:13 | Aktualności

ZIELONY ROWER-ZAJĘCIA

Dnia 13 września już po raz 3 w naszej szkole gościliśmy edukatorów – leśników, którzy w ramach programu „Zielony Rower” wprowadzili naszych uczniów w tajemnice lasu. Cała społeczność szkolna szykowała się na ten dzień już od zeszłego tygodnia. Zaangażowanie ze strony uczniów i rodziców było bardzo duże, mamy najmłodszych uczniów już od rana stroiły szkolny płot, wchodząc do holu wchodziło się jak do lasu, a klasy, gdzie odbywały się zajęcia można było bardzo szybko rozpoznać, bo było w nich dużo zieleni i gazetek tematycznie poświeconych roślinności i mieszkańcom lasów. Klasa II SP przygotowała krótkie wierszyki, klasa III SP zaśpiewała piosenkę przyrodniczą, klasa IV przygotowała program artystyczny, wszyscy zaśpiewali uroczysty Hymn o lesie. Nie było osoby w szkole, która by nie włączył się w przygotowania do tego święta.

Nasi goście: pani Nela, pan Dominik i pan Marcin z Nadleśnictwa Ruszów zaprezentowali nam swoją pracę, a także przedstawili wiele ciekawostek związanych z lasem. A to, że kochają przyrodę było widać od razu, ponieważ przyjechali do nas na rowerach aż z Zamku Czocha, gdzie był „Start” tej przygody.

Na trzech poziomach edukacyjnych dzieci poznawały las, roślinność lasu oraz ich mieszkańców. Klasy starsze mogły zdobyć ciekawe nagrody uczestnicząc w leśnych konkursach zorganizowanych przez naszych gości. Podczas zajęć największą wiedzą przyrodniczą pochwalili się uczniowie klasy II Gimnazjum – Szymon Sroka i Mateusz Romejko.

Dzień wcześniej 12.09.2016.  w szkole odbył się Quiz wiedzy przyrodniczej w ramach obchodów Dnia Lasu i Zielonego Roweru – klasy IV-VI oraz klasy gimnazjalne rywalizowały ze sobą odpowiadając na ciekawe i podchwytliwe pytania. A tak prezentują się szkolne wyniki naszych uczniów:

Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Zarębie:

1.       I miejsce Róża Dudek - klasa I gimnazjum,

2.      II miejsce Martyna Słoboda - klasa I gimnazjum,

3.      III miejsce Marcelina Szczepaniak - klasa II gimnazjum.

Szkoła Podstawowa w Zarębie:

1.      I miejsce - Katarzyna Sowa - klasa IV

2.      II miejsce - Julia Szklana - klasa V