15 marca 2017 09:38 | Aktualności

BYŁO WARTO !!

Zobaczyć dziś 20 uczniów wpatrzonych w coś innego niż ekran monitora lub komórki to widok niecodzienny. Tak było w piątek 10 marca br., gdy dzieci z kasy V i VI naszego zespołu szkół uczestniczyły w warsztatach Majsterkowo zorganizowanych przez Castoramę w Zgorzelcu. Celem tych warsztatów jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej.  Na tego typu zajęciach widać, jak bardzo brakuje dzieciom kontaktu z narzędziami, których jeszcze ich rodzice w ramach zajęć praktycznych w szkole używali na co dzień. Może dzięki tym zajęciom niektórzy zdecydują się w niedalekiej przyszłości na szkołę zawodową i zdobędą zawód, który da im pracę i godziwe utrzymanie.                                                                                                                                              Po tych zajęciach pozostanie frajda, świadomość, że nie był to czas stracony i pamiątki:  samodzielnie wykonany z drewna ciągnik z przyczepą oraz  gadżety, które przydadzą  się  dzieciom     w szkole. Jednym słowem- było warto!

Maria Niska