05 maja 2017 12:13 | Aktualności

WARSZTATY KULINARNE KLAS MŁODSZYCH

Uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej w Zarębie, od 7 do 12 marca uczestniczyli w projekcie edukacyjnym pt. „Zdrowia dodadzą Ci warzywa i owoce”. W zajęciach uwzględnione zostały zagadnienia z zakresu organizacji i higieny żywienia z nastawieniem na właściwe odżywianie. Tematyką wiodącą zajęć było rozwijanie zainteresowań uczniów sztuką i tajnikami gotowania, zmobilizowanie do samodzielnego wykonywania potraw oraz poznania zasad savoir-vivre.

Na początku spotkania pani pedagog Olimpia Kowal-Gadecka poprzez zabawę przybliżyła uczniom tematykę spotkania. Następnie, o ustalonej godzinie, w stołówce szkolnej czekał na dzieci sam pan dyrektor szkoły Jacek Adamski, który uzgodnił z uczniami, na czym będzie polegała kulinarna praca. Następnie uczniowie naszej szkoły, podobnie jak uczestnicy znanego programu MasterChef Junior, wspólnie z panem dyrektorem i nauczycielami przystąpili do przygotowania jabłek w cieście naleśnikowym z wykorzystaniem zdrowych produktów, soku marchewkowo-jabłkowego oraz zapiekanych jabłek. Uczniowie poprzez zabawę dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy. Rozpoznawali składniki, uczyli się je ze sobą łączyć, wspólnie pracowali przy tworzeniu efektu ostatecznego oraz zdobyli umiejętności przydatne im w życiu codziennym. Dzięki takim zajęciom uczniowie się integrują, uczą współpracy i współdziałania. Zajęcia bardzo się podobały dzieciom, a słodki zapach jeszcze długo unosił się po korytarzach szkolnych.

Dziękujemy panu dyrektorowi za fachowe przeprowadzenie warsztatów kulinarnych - jak widać po raz kolejny pan dyrektor nie w fotelu.

M.Stachnik

ZDROWIA DODADZĄ CI OWOCE I WARZYWA - RAZEM GOTUJEMY!