15 maja 2017 12:05 | Aktualności

MISTRZ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Na przełomie kwietnia i maja w bibliotece szkolnej odbył się konkurs Mistrz głośnego czytania.

Cele konkursu: popularyzacja książek i czytelnictwa, propagowanie kultury czytelniczej,   wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu.

W konkursie mógł wziąć udział każdy uczeń naszej szkoły. W etapie klasowym przystąpiło do niego 42 uczniów, a w etapie szkolnym 15 laureatów etapu klasowego. Zadaniem czytelników było wypożyczenie książki, niebędącej lekturą obowiązkową i przyniesienie jej na konkurs, natomiast zadaniem konkursowym było przeczytanie wybranego przez komisję konkursową fragmentu ulubionej książki i oczarowanie słuchaczy oraz jury, która oceniała: dykcję, interpretację oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Laureaci etapu szkolnego konkursu:

Kl. II – III SP

1 m  Maja Skowron

2 m  Dawid Kilarski

3 m  Iga Horbacz,  Wojciech Biesiada

Kl. IV – VI SP

1 m  Katarzyna Sowa

2 m  Maja Giez

3 m  Kacper Kobzda

Kl. I – III gimnazjum

1 m  Pamela Lichodziejewska

2m  Martyna Słoboda

3 m  Żaklina Skłodowska

Dziękuję p. Marzenie Stelmach z Gminnej Biblioteki Publicznej w Siekierczynie, p. Olimpii Kowal -Gadeckiej oraz nauczycielom   i wychowawcom z naszej szkoły za pracę w komisji oceniającej czytelników.

Małgorzata Dub-Tulicka