18 maja 2017 13:20 | Aktualności

ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW ZDOLNYCH

W Zespole Szkół w Zarębie pomagamy nie tylko uczniom mającym problemy z nauką oraz z zachowaniem. Szkoła wspiera także w rozwoju uczniów zdolnych. Jedną z form wsparcia uczniów zdolnych w klasach młodszych są zajęcia ogólnorozwojowe, prowadzone przez panią pedagog – Olimpię Kowal - Gadecką.

Od września uczniowie z klasy II i III SP uczestniczą w zajęciach, które mają na celu:

- stwarzanie możliwości rozwoju zainteresowań;

- pobudzanie aktywności umysłowej oraz wyobraźni;

- motywowanie uczniów do wykorzystywania swojej wiedzy w dalszej pracy;

- przyzwyczajanie uczniów do wykorzystywania zdobytej wiedzy w rozwiązywaniu problemów i zadań edukacyjnych;

- rozbudzanie ciekawości poznawczej, samodzielności i twórczości.

Na zajęciach dzieci m. in. rozwiązują zagadki logiczne, sudoku, krzyżówki, konstruują gry planszowe, a potem w nie grają, doskonalą pamięć i spostrzegawczość, grają w państwa-miasta, statki, gry pamięciowe, rozwiązują zadania matematyczne „Kangur” i wiele innych.

Olimpia Kowal-Gadecka