26 czerwca 2017 20:18 | Aktualności

„NIE BIORĘ, SZANUJĘ ZDROWIE”

Pod tym hasłem, dnia 1 czerwca, miał miejsce profilaktyczno-sportowy Dzień Dziecka w naszej szkole.

Propagowanie zdrowego i aktywnego spędzania czasu bez używek było hasłem przewodnim tej imprezy. Zaproszeni goście – uczniowie klasy IV i V z Zespołu Szkół w Siekierczynie, razem z nami promowali zdrowy tryb życia uczestnicząc w konkurencjach sportowych, rowerowym torze przeszkód, a także w zabawach z alko- i narkogoglami, które miały na celu pokazanie użytkownikom gogli upośledzenie zmysłów po zażyciu narkotyków czy wypiciu alkoholu.

Celem spotkania uczniów dwóch sąsiednich szkół była ich wzajemna integracja. Wspólne rozmowy, wspólne jedzenie kiełbasek, wspólna zabawa łączą, pomagają się poznać. A we wspólnych spotkaniach mają swoje początki przyjaźnie, które trwają przez całe życie.

Olimpia Kowal-Gadecka

DZIEŃ DZIECKA -DZIEŃ SPORTU