29 września 2017 13:23 | Aktualności

CZYTAMY W SZKOLE- OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania na stałe zawitał w kalendarzu wydarzeń naszej szkoły. Jest to ogólnopolskie wydarzenie obchodzone 29 września. Święto ma w naszym kraju już siedemnastoletnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego podstawowym celem jest rozwinięcie wyobraźni u dzieci oraz zbudowanie więzi pomiędzy dziećmi a dorosłymi. Idea głośnego czytania znalazła uznanie wśród nauczycieli, aktorów, lekarzy i terapeutów.

W tym roku bohaterem całego wydarzenia był Plastuś – ludzik z plasteliny z utworu Marii Kownackiej pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Całego charakteru święta, dodali zaproszeni goście pan Edward Cwynar, Zastępca Wójta Gminy Siekierczyn oraz pani Sabina Filipczak, dyrektora Przedszkola w Zarębie, którzy przeczytali dzieciom fragmenty utworu o Plastusiu. Ponadto uczniowie mogli wysłuchać fragmentów książki, które czytane były przez dyrektora szkoły – pana Jacka Adamskiego, wicedyrektora szkoły – panią Małgorzatę Szkrabko, panie polonistki – panią Martę Richter i panią Małgorzatę Dub – Tulicką oraz uczniów – Martynę Lipę z klasy V SP oraz Dawida Kilarskiego z klasy III SP. Ciekawym punktem programu było przeczytanie wybranego fragmentu książki przez wszystkich uczniów naszej szkoły.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród czytających jak i słuchaczy.