02 października 2017 14:10 | Aktualności

ZMIEŃ DIETĘ SEBASTIANA…

Zmień dietę Sebastiana i innych potrzebujących dzieci – pod tym hasłem przebiegała Ogólnopolska Zbiórka Żywności, zorganizowana 29 i 30 września, przez Banki Żywności.

Jak co roku, uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w zbiórce, która na naszym terenie organizowana jest przez lubański SKOB. W dniach zbiórki, uczniów szkoły w Zarębie można było spotkać w lubańskiej Biedronce na ul. Esperantystów oraz w Dino w Siekierczynie.

Odżywki dla dzieci, mleko, mąka, kasze, ryż, płatki śniadaniowe oraz przetwory warzywne i owocowe – to główne produkty zbierane przez młodzież. Produkty te będą przekazane potrzebującym dzieciom z naszego powiatu.

Wolontariusze okazują swoje serce i to dobro do nas wraca. Wraca w postaci paczek. Dwa razy do roku bowiem, szkoła otrzymuje paczki żywnościowe, które zostają przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom.

Akcja ta pokazuje wolontariuszom, że warto pomagać. Mają oni też okazję zobaczyć, że ich praca rzeczywiście niesie dobro, że dzięki nim możemy przekazać żywność rodzinom, które tego potrzebują.

„Każdy ma coś, co może dać innym” (B. Bush)

Olimpia Kowal-Gadecka