17 października 2017 13:24 | Aktualności

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej jest szczególnym dniem w życiu szkoły. Jest to dzień, w którym możemy wyrazić wdzięczność za trud i pracę dydaktyczno – wychowawczą nauczycieli oraz wyróżnić ich za swoje poświęcenie i pasje. Jest to również dzień, w którym możemy podziękować pracownikom obsługi i administracji, którzy również wkładają wiele serca w pracę na rzecz szkoły.

Tegoroczną uroczystość Dnia Edukacji Narodowej zaszczycili swoją obecnością pan Janusz Niekrasz – Wójt Gminy Siekierczyn, pan Marek Kaczmarski – Dyrektor Zakładu Karnego w Zarębie, pan Zbigniew Szkrabko oraz pan Piotr Kret – Radni Gminy Siekierczyn, pani Alicja Biesiada – Przedstawiciel Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Zarębie. Zaproszeni goście złożyli na ręce dyrektora szkoły, pana Jacka Adamskiego, serdeczne życzenia i podziękowania dla nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji.

Po części oficjalnej, przyszedł czas na część artystyczną w wykonaniu klasy V oraz Oliwii Musiał z klasy VI. Uczniowie przygotowali przezabawny kabaret pod czujnym okiem pani Marty Richter.

Niniejsza uroczystość miała również swój wzruszający wątek, ponieważ uroczyście pożegnaliśmy panią Marię Byk, która w naszej szkole przepracowała 34 lata, jako pracownik obsługi. Po uroczystym pożegnaniu i złożeniu życzeń pani Marii, wszyscy zaśpiewali jej tradycyjne „100 lat”.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ