24 października 2017 10:34 | Aktualności

PROGRAM CZYTELNICZY " DOROŚLI CZYTAJĄ DZIECIOM"

W ramach ogólnopolskiego programu czytelniczego uczniowie Szkoły Podstawowej w Zrębie uczestniczą w akcji Dorośli czytają dzieciom,. Celem tego programu jest zachęcenie dzieci do obcowania z książką oraz kształtowanie nawyku samodzielnego czytania.

Dnia 18.10.2017 r. zaszczyciła naszą szkołę pani Edyta Nowak, mama uczennicy klasy III SP. Pani Edyta czytała legendy polskie pt. Dlaczego woda morska jest słona oraz Szewczyk Dratewka.

Dzieci z najmłodszych klas z zainteresowaniem słuchały pani Edyty, która z takim zaangażowaniem czytała, że wciągnęła dzieci w przeżycia prezentowanego tekstu. Spowodowała, że dzieci wręcz chłonęły lekturę całą swoją osobą.

Wszyscy uczniowie byli zachwyceni spotkaniem, co niektórzy oczekiwali na więcej
i więcej… Zainteresowani utworem uczniowie tuż po spotkaniu mieli okazję wypożyczyć książkę w bibliotece szkolnej.

Serdecznie dziękujemy Pani Edycie za przyjęcie zaproszenia, włączenie się w akcję głośnego czytania dzieciom jak również za poświęcony czas. Podczas tego spotkania  panowała miła atmosfera i wielkie skupienie najmłodszych słuchaczy.

Czytanie to doskonała forma kontaktu z dzieckiem, znakomity sposób zaspokajania jego potrzeb emocjonalnych.