15 grudnia 2017 13:10 | Aktualności

KLASA II SP W MUZEUM CERAMIKI W BOLESŁAWCU

14 grudnia dzieci z klasy pierwszej udały się do Bolesławca, do ŻYWEGO MUZEUM CERAMIKI – MANUFAKTURA. Po przybyciu na miejsce najpierw wraz z przewodnikiem zwiedziły fabrykę. Poznały  cały proces produkcji glinianych naczyń od wytworzenia masy ceramicznej, przez odlew form, ręczne toczenie, oczyszczanie, wypalanie, zdobienie, szkliwienie, aż po drugie wypalenie. Pani przewodnik dokładnie wytłumaczyła,  jak powstają kamionkowe naczynia. Po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na praktykę. Każdy uczestnik wycieczki zamienił się w młodego ceramika i mógł ozdobić swoje  kubeczki z gliny. Po skończonej pracy naczynia zostały wypalone i wysłane na adres szkoły.

Ta wspaniała wycieczka była okazją nie tylko do poszerzenia zainteresowań artystycznych dzieci, ale również stwarzała  możliwość nauki i tworzenia czegoś niezwykłego.

Joanna Malik