22 marca 2018 13:09 | Aktualności

I DZIEŃ WIOSNY

„Jestem kulturalny i koleżeński, pomagam innym”, to hasło tegorocznej uroczystości z okazji pierwszego dnia wiosny w Szkole Podstawowej w Zarębie.

Jak co roku w tym dniu społeczność naszej szkoły radośnie witała  wiosnę realizując zadania z profilaktyki, bawiąc się przy tym wspaniale.

Obchody rozpoczął przemarsz ulicami Zaręby. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami udali się w barwnym korowodzie, by przegonić złą i srogą zimę oraz  ogłosić wszem i wobec nadejście upragnionej wiosny.

Po spacerze wszyscy zebrali się w auli szkolnej, aby rozstrzygnąć konkursy i   przedstawić przygotowane prezentacje klas na powitanie wiosny.

Uroczystość rozpoczęła Martyna Słoboda recytując  wiersz M. Konopnickiej pt. ”Idzie wiosna”, do utworu muzycznego  C. Doga pt. „Walc róż”.

Pani J. Błasiak przygotowała prezentację multimedialną, która przypomniała  podstawowe zasady kultury i koleżeństwa.

Następnie powołano komisję konkursową  w składzie: przewodniczący dyr. Jacek Adamski, pani Marta Richter i pani Halina Miszczyńska.

Wyniki konkursów:

na najładniejszą palmę  wielkanocną

w kategorii klas młodszych:

I miejsce – kl. I

II miejsce - kl. III

w kategorii klas starszych :

I miejsce - kl. V

II miejsce – ex aequo kl. IV i kl. VI

na najpiękniejszą marzannę

I miejsce – kl. III G

II miejsce – kl. VII SP

III miejsce - kl. II G

na plakat pt. „Jestem kulturalny i koleżeński, pomagam innym”

I miejsce – kl. V

II miejsce - ex aequo kl. IV i kl. VI

Kolejnym punktem uroczystości  była scenka kabaretowa, przygotowana samodzielnie  przez uczniów klasy VI, w której zaprezentowano przykłady postawy koleżeńskiej.

Wszystkie klasy spisały się fantastycznie,  przedstawiając  oryginalny sposób powitania wiosny. Komisja wyłoniła laureatów:

wśród klas młodszych szkoły podstawowej:

I miejsce – kl. III

II miejsce - kl. I

w klasach 4-6 szkoły podstawowej:

I miejsce – kl. IV

II miejsce – kl. VI

III miejsce – kl. V

w klasie VII szkoły podstawowej i klasach II i III gimnazjum:

I miejsce – kl. III

II miejsce – ex aequo kl. VII SP i IIG

W czasie obrad jury, uczniowie wzięli udział w spontanicznym rozwiązywaniu zagadek, czytanych przez p. Jolantę Błasiak. Wielką radość sprawiło dzieciom odgadywanie nagrań odgłosów ptaków i zwierząt.  Przez cały czas trwania imprezy zabawie  towarzyszyły utwory muzyki klasycznej związane z tematyką wiosny. A. Vivaldi: „Cztery pory roku - Wiosna”,  E. Doga: „Walc róż”, P. Czajkowski: „Walc kwiatów”, J. Strauss: „Odgłosy wiosny” i „Wiosna” Skaldów

Z piosenką „Wiosna, wiosenka” na ustach wszyscy przeszli na boisko, gdzie  paliło się już  ognisko przygotowane przez pana Mariana, a panie z obsługi piekły kiełbaski na ruszcie.    Zapach przygotowanej uczty  pobudził apetyty wszystkich obecnych.

Nad całością imprezy czuwały: p. J. Błasiak - prowadzenie, p. M. Krupa - oprawa muzyczna, a artykuł zredagowała p. Ewa Russjan.

I DZIEŃ WIOSNY