11 kwietnia 2018 13:03 | Aktualności

DZIECIAKI SADZENIAKI

„Dzieciaki sadzeniaki” – klasa I i III na zajęciach w szkółce sadzenia roślin

Dnia 9 i 10 kwietnia uczniowie klasy I i III mieli okazję wziąć udział w warsztatach ogrodniczych pod hasłem: szkółka sadzenia roślin DZIECIAKI SADZENIAKI.

W poniedziałek uczniowie klasy I, pod kierownictwem Pani Wioletty, a we wtorek uczniowie klasy III, pod kierownictwem pana Grzegorza – pracowników zgorzeleckiego Leroy Merlin, w ramach edukacji przyrodniczej, zabawili się w małych ogrodników. Po wysłuchaniu i oglądnięciu prezentacji na temat ciekawych roślin, a także po rozwiązaniu quizu dzieci wzięły udział w poczęstunku zorganizowanym przez gospodarzy warsztatów.

Następnie pani Wioletta i pan Grzegorz oprowadzili uczniów po sklepie, pokazując im poszczególne działy. Po krótkiej wycieczce, nasi mali ogrodnicy przystąpili do działania. Każdy otrzymał kwiatka w małej doniczce i miał za zadanie przesadzić go do większej. Pod okiem prowadzących uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Każdy zrobił to celująco!

Na koniec dzieci otrzymały dyplomy i upominki.

Teraz już każdy mały szkolny ogrodnik może pomagać w przesadzaniu kwiatów w domu!

Olimpia Kowal-Gadecka