16 maja 2018 10:32 | Aktualności

TEST CZYTANIA

W dniu 8 maja 2018r w kl. VI odbyły się warsztaty, przeprowadzone przez konsultanta z  Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego.  Uczniowie mogli sprawdzić swoje tempo czytania oraz przetestować swoją  pamięć.

Czy wiesz, że...

Zybt wlone tmepo cyatznia urtudina zpamaitęyawine, męczy oczy oarz osłabia kocnetrnację. Aby wykorzoystyawć w pełni mżoliowści nazsgeo mzógu pwionnśimy czatyć co njamneij 500 sółw na minutę.

Pzrezctayłeś, bo nie cyztamy kdażej leitry oddizelnie, ale wryaz jako cołaść.

Uczeń klasy szóstej czyta średnio 110 słów na minutę, kończący gimnazjum około 200 słów, a absolwent liceum i dorosły człowiek na poziomie 250 słów na minutę.   W okresie studiowania szybkość czytania zwykle zwiększa się  nawet do 400 słów na  minutę, by potem znów osiągnąć przeciętną wartość.

W kl. VI najlepszym tempem czytania pochwalić się może Julia i Basia, a najlepszą pamięcią  Jesica.

Brawo!

Ewa Russjan