15 czerwca 2018 13:07 | Aktualności

SZKOLĄ SIĘ UCZNIOWIE, SZKOLĄ SIĘ RODZICE

Dnia 14 czerwca młodzież z klasy VI, VII SP oraz II i III Gimnazjum wzięły udział w szkoleniu pt. „Komunikacja interpersonalna w rodzinie i szkole”. Przez 5 godzin lekcyjnych uczniowie poznawali istotę komunikacji interpersonalnej, komunikację niewerbalną, dowiedzieli się, co zrobić, by dobrze się rozumieć i nawiązywać relacje z ludźmi, jakie konflikty mogą wynikać ze złej komunikacji, jak ważny w komunikacji jest szacunek i empatia, a także jak radzić sobie z presją ze strony rówieśników. Szkolenie dla młodzieży przeprowadziła pani Kamila Pihur trener firmy „INVEO GROUP” Małgorzata Pytlewska z Wrocławia.

W godzinach popołudniowych, pod okiem pani dr Małgorzaty Biedroń, „szkolili” się zainteresowani rodzice. „Jak rozmawiać z dziećmi – podstawowe zasady skutecznej komunikacji” – tak brzmiał temat wykładu, który miał na celu nabycie umiejętności efektywnej komunikacji z młodzieżą i budowania trwałych relacji personalnych.

Olimpia Kowal-Gadecka