08 października 2018 11:05 | Aktualności

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DO TOYOTY BOSHOKU

Dnia 4 października, dzięki życzliwości zarządu firmy Toyota Boshoku oraz Pani Darii Hoy, mamy naszego ucznia, uczniowie klasy VIII i klasy III Gimnazjum, wraz z opiekunami panią Marzeną Stachnik i Panią Olimpią Kowal-Gadecka,  w ramach wycieczki zawodoznawczej, mieli okazję zwiedzić fabrykę Toyoty Boshoku mieszczącej się w Strefie Ekonomicznej Wykroty.

Na początku naszej przygody Pani Daria, pracująca w dziale Kaizen, wraz
z Panem Kamilem Suchorskim – General Managerem w firmie, opowiedzieli nam o historii Toyoty oraz o produktach, które są wytwarzane w zakładzie, a także jakich pracowników poszukuje firma i co jest w stanie im zaoferować.

Po prezentacji firmy Pani Daria, Pani Martyna i Pani Marcelina zaprosiły nas na wycieczkę po zakładzie. Ubraliśmy się w odpowiednie stroje ochronne i ruszyliśmy… Pierwszym punktem wycieczki było szkolenie dotyczące bezpieczeństwa. Gdy już „wyglądaliśmy bezpiecznie” i posiedliśmy podstawową wiedze na temat bezpieczeństwa w zakładzie, rozpoczęliśmy zwiedzanie.

Pani Daria pokazała nam poszczególne etapy produkcji, opowiedziała o konkretnych stanowiskach pracy, mogliśmy zobaczyć jak wygląda praca w firmie „od środka”.

Po zwiedzaniu fabryki trafiliśmy do pokoju rekrutacyjnego, gdzie mieliśmy okazję spróbować własnych sił i sprawdzić nasze umiejętności manualne. Dzięki uprzejmości Pani z działu rekrutacji, przeszliśmy Assessment Center . Na biurku każdego ucznia znalazł się piękny motyl wykonany techniką origami – który poświadczał sprawdzane zdolności manualne.

Na pamiątkę otrzymaliśmy gadżety reklamowe. Spędzone chwile uwieczniliśmy na wspólnej fotografii. A z firmy zabraliśmy ze sobą mnóstwo pozytywnych wrażeń. To była udana wycieczka.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Olimpia Kowal-Gadecka