09 października 2018 11:10 | Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

28 września 2018r.  obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W naszej szkole  zostały przeprowadzone lekcje, na których była sprawdzana znajomość tabliczki mnożenia.
Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam w codziennym  życiu, w chwili kiedy płacimy podatki, patrzymy na ceny w sklepie i promocje, liczymy kieszonkowe, patrzymy na zegarek. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia!
     Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
    Gratulujemy Mistrzom:

w kl. IV: Wojciech Biesiada, Julita Nowak, Gabriela Sawicka, Dawid Kilarski, Dominik Tęcza, Lena Nowak, Borys Stachowiak, Hanna Bobak

w kl. V: Maja Skowron, Julia Waszczyk, Julia Uryga, Wiktoria Chudzik, Iga Horbacz

w kl.VII: Barbara Biesiada, Filip Czepiel

w kl.VIII: Michał Koszela, Szymon Janiak