15 października 2018 10:55 | Aktualności

NAJMŁODSI POZNAJĄ OKOLICĘ

Uczniowie klasy  pierwszej poznają swoją najbliższą okolicę przez piesze wycieczki.

Po wycieczce do sadu w Pisaczowie klasa pierwsza, pod opieką swojej wychowawczyni, udała się na wycieczkę na pobliskie przejścia dla pieszych. Dzieci poznały miejsca bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz wdrożyły zasady właściwego przechodzenia przez jezdnię.

26  września  2018 r. pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią H. Ziębą  wybrali się do parku, na poszukiwanie jesieni. Dzieci zbierały dary jesieni: kasztany, żołędzie, kolorowe liście. Uczniowie dowiedzieli się jakie drzewa rosną w parku i jak nazywają się ich owoce oraz podziwiali barwy jesiennego parku. Zebrane „skarby” z jesiennego parku trafiły do klasowego kącika przyrody.

11października 2018 r. uczniowie klasy pierwszej, pod opieka pani Olimpi Kowal Gadeckiej i Haliny Zięby, wyruszyli na wycieczkę do lasu. Dzieci dzielnie maszerowały do żródełka na Ponikowie. Tam nastąpiła przerwa na śniadanie-wśród drzew, przy szumie wody żródlanej. Kiedy dzieci się posiliły i nieco odpoczęły rozpoczęła się wędrówka po lesie. Uczestnicy wyprawy poznawali drzewa, krzewy leśne oraz nazywały ich owoce; słuchali odgłosów las: śpiew ptaków, szum drzew oraz wody w rzece. Dzieci chętnie zbierały dary jesiennego las, które wzbogaciły klasowy kącik przyrody.

Uczniowie kl. I chętnie uczestniczą w wycieczkach, są aktywni i wytrwali. Swoje wrażenia po każdej z wycieczek uwieczniają w swoich pracach plastycznych i technicznych.

Uczkiowie i wychowawczyni kl.I