31 października 2018 12:10 | Aktualności

PASOWANIE NA UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZARĘBIE

29 października 2018 r. był ważnym dniem w życiu uczniów klasy pierwszej, ich rodziców i wychowawczyni – Haliny Zięby. W tym dniu w auli szkoły odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia, na którą przybyli: wójt gminy –pan Janusz Niekrasz, dyrektor przedszkola- pani Sabina Filipczak, sołtys-pani Elżbieta Kołkiewicz, dyrektor szkoły-pan Jacek Adamski oraz wszyscy uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Zarębie.

Uroczystość rozpoczęła się hymnem, który w całości zaśpiewny został przez wszystkich uczestników uroczystości, z wielkim zaangażowaniem pierwszoklasistów. Następnie na scenie prezentowali się wszyscy uczniowie klasy pierwszej. Dzieci w inscenizacji słowno -muzycznej zaprezentowały swą wiedzę o szkole, bezpieczeństwie na drodze, kulturze osobistej, symbolach narodowych oraz umiejętność wskazywania na mapie Polski- gór, morza, Wisły oraz stolicy Polski. Po wierszach, piosenkach i tańcach uczniowie złożyli ślubowanie. Tekst ślubowania odczytała przewodnicząca klasy pierwszej.

Po „udanym” występie nastąpił najważniejszy punkt uroczystości – pasowanie. Pan dyrektor podchodził do każdego pierwszoklasisty i piórem pasował na ucznia, a wychowawczyni klasy wręczała  legitymację szkolną.

Po pasowaniu nastąpił moment życzeń i prezentów. Pan wójt obdarował pierwszoklasistów piórami, które jak powiedział same piszą. Pani dyrektor przedszkola i pani sołtys obdarowały dzieci słodyczami. Rodzice ufundowali słodkie upominki.

Po uroczystości goście, pierwszoklasiści i rodzice spotkali się na słodkim poczęstunku. Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia byli zachwyceni występem uczniów klasy pierwszej.

Uczniowie klasy pierwszej i wychowawczyni Halina Zięba