01 października 2020 14:29 | Aktualności

WYCIECZKA DO LASU

Czwartek, 24 września, był dla drugoklasistów i trzecioklasistów dniem pełnym wrażeń. Uczniowie wraz z panią Pauliną oraz panią Marzeną wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Celem wizyty w lesie było sprawdzenie, czy Pani Jesień już zawitała.

Uczniowie mieli okazję podziwiać różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne oraz obserwować  naturalny świat roślin i zwierząt. Wycieczkowicze poznawali przyrodę, patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowali też las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Grupa dotarła do wyjątkowego, zaczarowanego miejsca, jakim jest „Źródełko Miłości”- bo taką nosi nazwę. Przy "Źródełku Miłości" uczniowie odpoczęli i spożyli drugie śniadanie.

Uczniowie miło spędzili czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej, a możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Pełne wiedzy o lesie i z niezapomnianymi wrażeniami wrócili do szkoły.

Marzena Stachnik