18 listopada 2020 12:42 | Aktualności

PROJEKT: „Mała książka – wielki człowiek”

W ramach  projektu „Mała książka – wielki człowiek”, jesienią 2020 roku w szkołach podstawowych w całej Polsce,  wszystkim pierwszoklasistom zostały przekazane przygotowane specjalnie dla nich Wyprawki Czytelnicze.

W naszej szkole odbyło się to w dniu 5 listopada 2020r.

Projekt ten został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki organizatorzy  chcą zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Wyprawka  zawieraja:

• „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej;
  • „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;
  • Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania
  • Życzymy przyjemności z korzystania z tej pozycji, zachęcam rodziców do odwiedzenia strony i zapoznania  się z bardzo ciekawymi publikacjami na temat korzyści płynących z czytania dla dzieci już od najwcześniejszch lat życia.

Ewa Russjan

file:///C:/Users/user/Desktop/Ma%C5%82a%20ksi%C4%85%C5%BCka%20-%20wielki%20cz%C5%82owiek.html